Korzyści dla Twojej firmy

Oszczędzaj pieniądze, chroń środowisko i zabezpiecz przyszłe wytwarzanie energii dla swojej firmy.

Wybierz odpowiedni rodzaj instalacji

Instalacje dzielimy przede wszystkim na te znajdujące się na budynkach i stojące na gruncie (choć istnieją też inne, na przykład pływające na zbiornikach wodnych). Każda z tych opcji ma swoje zalety i wady, więc ważne jest, abyś mógł poznać je i dobrać tę, która jest bardziej adekwatna do potrzeb Twojej Firmy.

Konstrukcje dachowe

Leoviridis to najwyższa jakość połączona z niezawodnością. Znaczna większość firm korzystająca z naszych usług wybiera tę formę montażu instalacji fotowoltaicznych.
Prawie wszystkie dachy spełniają wymogi konstrukcyjne dotyczące obciążenia konstrukcyjnego, jednak zanim podejmiesz decyzję, poproś przedstawiciela Leoviridis o pomoc w sprawdzeniu wytrzymałości i parametrów dachu (możliwa konsultacja z inżynierem budowlanym). Przekształcona i niewykorzystana przestrzeń dachowa zmieni się w maszynę oszczędzającą pieniądze.

Konstrukcje naziemne

Zamontowanie instalacji na ziemi może być dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy posiadają dużo wolnego gruntu. Konstrukcje naziemne mogą osiągać wielkie rozmiary, ograniczane jedynie przez ilość przestrzeni. Należy tylko pamiętać, że montując instalację na ziemi trzeba wykorzystać więcej części montażowych, aby utwierdzić ją dobrze w ziemi. Wykonanie jej nie jest jednak problemem dla specjalistów od instalowania fotowoltaiki, takich jak pracownicy Leoviridis. Zamontowana przez nich konstrukcja naziemna to stabilna i wytrzymała konstrukcja na wiele lat. Wszystkie profile stalowe wykorzystywane do konstrukcji naziemnych posiadają powłokę Magnelis. Jest to nowa metaliczna powłoka z, która dzięki swoim wyjątkowym właściwością zapewnia długotrwałą ochronę powierzchni w całym szeregu zastosowań. Skład chemiczny został tak zoptymalizowany, aby uzyskać najlepsze właściwości antykorozyjne, zapewniające odporność na korozję 10 razy wyższą niż stal ocynkowana. Powłoka Magnelis powstaje na typowej linii do cynkowania ogniowego, lecz „kąpiel” cynkowa zawiera domieszkę 3,5 % aluminium i 3% magnezu. Magnelis to najbardziej skuteczne rozwiązanie w surowych warunkach środowiskowych zawierające chlorki lub amoniak.  Konstrukcje posiadają obliczenia uwzględniające wszelakie obciążenia środowiskowe obejmujące obszar terytorium Polski.

Zadowolenie klienta
100%
Dbałość o ekologię
100%
Redukcja kosztów
100%
Niezawodność instalacji
100%

Wady i zalety​

Jak każda inwestycja, również inwestycja w odnawialne źródła energii ma swoje wady i zalety. Chociaż wad nie ma dużo, to należy je wymienić ponieważ w sporadycznych przypadkach mogą okazać się zasadne.

Zalety:

1.

Instalacja solarna zmniejsza koszt energii lub całkowicie go eliminuje. Firma może kontrolować koszt stały, który będzie niezmienny przez wiele lat. Zero złotych zapłacisz za energię zarówno dziś, jak i za 20-30 lat.

2.

Ochroń się przed rosnącymi kosztami za prąd. W przypadku energii słonecznej stawka elektryczna pozostanie taka sama przez całe życie systemu. Nie musisz już niepokoić się rosnącymi cenami prądu.

3.

Dzięki licznym możliwościom dotacji i eko-programów, szybko odzyskasz koszty włożone w założenie instalacji.

4.

Zysk z instalacji jest oczywisty i łatwy do wyliczenia. Możesz codziennie monitorować wartości wyprodukowanego przez swój system prądu.

5.

Zyski wygenerowane z inwestycji solarnej można skierować na inną inwestycję związaną z Twoją firmą.

6.

Instalacja fotowoltaiczna to rozwiązanie typu „ustaw i zapomnij”. Utrzymanie i serwisowanie instalacji zajmuje niewiele czasu i wymaga tylko niewielkich kosztów.

serious-young-man-working-near-solar-panels-4254159

Wady :

1.

Jeśli sieć elektryczna ulegnie awarii, Twój instalacja solarna przestanie produkować prąd. Ze względu na przepisy bezpieczeństwa zarządca sieci elektrycznej wyłączy Twój system do czasu przywrócenia zasilania w sieci. Jest to wymagane przez prawo, aby chronić monterów
którzy pracują na liniach sieci elektrycznych. Można zminimalizować straty spowodowane uszkodzeniem lub wyłączeniem instalacji dzięki ubezpieczeniu jej w agencji ubezpieczeniowej, która posiada ofertę na takiego typu sytuacje.

2.

Instalacja fotowoltaiczna to zakup o wysokiej wartości, wymagający znaczącej inwestycji. Zwrot poniesionych kosztów będzie odczuwalny po kilku latach.

3.

Pogoda to ważny czynnik w pracy instalacji fotowoltaicznej. Panele solarne potrzebują światła słonecznego do produkcji energii, więc Twój system będzie wytwarzał jej mniej przy pochmurnych dniach oraz nocą.

4.

Wymagane jest miejsce na instalacje fotowoltaiczne. Zarówno na dachach, jak i elewacjach, gruncie czy zbiornikach wodnych

Umów się na wizytę

Skontaktuj się z nami

Wszystko co musisz zrobić, to napisać do nas maila na poniższy adres lub zadzwonić na któryś z naszych numerów, a my odpowiemy Ci i udzielimy wszystkich potrzebnych informacji.

Kontakt

Telefon: +48 500-700-089

E-mail: [email protected]